18 sierpnia 2017 r. serwisy:
e-Inspektorat.ZUS.pl - Serwis obsługi Klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych e-Inspektorat

OGÓLNY

PŁATNIK SKŁADEK

UBEZPIECZONY

ŚWIADCZENIOBIORCA

LEKARZ

UE
Witamy w serwisie e-inspektorat.zus.pl  | Wyszukaj:
Aktualności Aktualności
Przewodnik po serwisie Przewodnik
po serwisie
Katalog tematyczny serwisów ZUS Katalog tematyczny serwisów ZUS
Co powinieneś zrobić, gdy... Co powinieneś zrobić, gdy...
Chcesz załatwić sprawę? Chcesz
załatwić sprawę?
Katalog tematyczny serwisów ZUS
Data ostatniej zmiany: 23 listopada 2009 r.
Poniżej przedstawiamy opis zasobów informacyjnych udostępnianych przez ZUS w Internecie. Znajdują się tu podstawowe dane na temat bieżącej działalności ZUS, jak również ogólne informacje opisujące system ubezpieczeń społecznych i sposoby załatwiania spraw przez ZUS. Zasoby informacyjne zorganizowane są w dwóch obszarach:

  • ­bazy wiedzy merytorycznej,
  • ­opisu sposobów załatwiania spraw klientów ZUS.1. Baza wiedzy dostępna w serwisie www.zus.pl zawiera:
- opis funkcjonowania polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, na który składa się między innymi:
- zagadnienia wynikające z koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego państw członkowskich Unii Europejskiej:­
­- informacje o bieżącej działalności ZUS, na które składają się:2. Baza wiedzy dostępna w serwisie www.mojaskladka.zus.pl zawiera:
- dane o procesie informowania ubezpieczonych o składkach na ubezpieczenie emerytalne zapisanych na indywidualnych kontach w ZUS dotyczące:


3. Opis sposobów obsługi spraw klientów jest dostępny w serwisie e-inspektorat.zus.pl i obejmuje:


4. Serwis Elektronicznego Urzędu Podawczego (EUP) http://eup.zus.pl jest usługą umożliwiającą przesyłanie do ZUS - w formie elektronicznej - udostępnionych formularzy oraz uzyskanie na nie odpowiedzi w formie elektronicznej lub papierowej (odbiór osobisty, przesłanie pocztą na wskazany adres). Aby skorzystać z usługi należy dysponować ważnym bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu.

Innym funkcjami serwisu EUP jest także pobranie urzędowego poświadczenia odbioru, sprawdzenie stanu załatwienia sprawy i pobranie struktury formularza w postaci pliku .xml. Na stronie można znaleźć podręcznik kierowany do użytkowników serwisu.
5. www.mojaemerytura.zus.pl - serwis informujący o przyszłych świadczeniach z I filaru

Serwis www.mojaemerytura.zus.pl jest przeznaczony dla osób, które są zainteresowane wysokością przyszłych świadczeń z I filaru oraz informacjami dotyczącymi zwaloryzowanego kapitału początkowego oraz zwaloryzowanych składek zgromadzonych na koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W serwisie tym opisany jest również sposób postępowania ubezpieczonego w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości dotyczących przekazywanych przez ZUS informacji o kwocie zwaloryzowanych składek lub zwaloryzowanego kapitału początkowego.

6. Serwis WAP ZUS na urządzenia mobilne (telefony komórkowe, PDA)7. W Internecie dostępne są również serwisy informacyjne, umożliwiające przesłanie zaszyfrowanych dokumentów ubezpieczeniowych (uprzednio przygotowanych w programie "Płatnik") oraz pobranie potwierdzenia przesłania dokumentów do ZUS. Są one dostępne pod następującymi adresami:

POMOC

TWOJE PRAWA I OBOWIĄZKI

PLIKI DO POBRANIA
Program "Płatnik" Program "Płatnik" Kliknij, aby przejść do strony pobierania programu "Płatnik"
Formularze ZUS Formularze ZUS Kliknij, aby przejść do listy formularzy

Jeżeli znasz symbol, którym oznaczono formularz, możesz go odszukać. Wpisz oznaczenie w poniższe okno i naciśnij "Szukaj"
   Szukaj
Inne pliki Inne pliki Tutaj znajdziesz inne materiały (informatory, wydawnictwa, ulotki...) dostępne w postaci plików gotowych do pobrania
Słownik pojęć Słownik pojęć
Zapewnienie prywatności | Zapewnienie jakości | Regulamin Serwis RSS | Mapa | O serwisie | Szkolenia | Pomoc | Do góry
ZUS - strona podmiotowa BIP Ustawa o dostępie do informacji publicznej Wzór wniosku o udostępnienie informacji publicznej